ja_mageia

Главная Статті, документи Статті, огляди Звільнення від сплати єдиного податку ФОП 1 та 2 групи в Івано-Франківську
Вконтакте FACEBOOK Вконтакте Вконтакте
Звільнення від сплати єдиного податку ФОП 1 та 2 групи в Івано-Франківську

Рішенням Івано-Франківської міської ради від 22.04.2020р. №85-39 (проект від 21.04.2020р. №69) звільнено платників єдиного податку ФОП І та ІІ групи від сплати єдиного податку за квітень 2020 року. Рішення про звільнення стосується не усіх підприємців міста Івано-Франківська, а лише тих, які виконають певні умови. Нижче розберемо які саме умови має виконати підприємець, щоб не платити єдиний податок за квітень 2020 року.

На квітень 2020 року звільнено від сплати єдиного податку ФОП-єдинників І та ІІ групи, які зареєстровані та здійснюють діяльність виключно на території Івано-Франківської міської об’єднаної територіальної громади і при цьому зупинили свою роботу в зв’язку із забороною здійснювати діяльність відповідно до п.2.8 Постанови КМУ від 11.03.2020 р. № 211 "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2".

Відповідно до п.2.8 Постанови 211 заборонено здійснювати діяльність у період карантину підприємцям, діяльність яких передбачає приймання відвідувачів, зокрема це заклади громадського харчування, торговельно-розважальні центри, фітнес-центри, заклади побутового обслуговування населення. Заборона не поширюється на торгівлю продуктами харчування, надання послуг громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень та інші за переліком згідно Постанови.

Нижче цитуємо п.2.8 Постанови № 211, тут міститься перелік заборонених видів діяльності у період карантину та відповідно видів діяльності підпримців Івано-Франківська, які можуть бути звільнені від сплати єдиного податку за квітень 2020 року. Звернаємо вашу увагу на перелік видів діяльності, які дозволено здійснювати у період карантину, та які відповідно не дають права на звільнення від єдиного податку за квітень 2020 року:

"Відповідно до статті 29 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб” з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі - COVID-19), з урахуванням рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 10 березня 2020 р. Кабінет Міністрів України постановляє ... заборонити ... роботу суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення, крім:

- торгівлі продуктами харчування, пальним, деталями та приладдям для транспортних засобів та сільськогосподарської техніки, засобами гігієни, лікарськими засобами та медичними виробами, технічними та іншими засобами реабілітації, ветеринарними препаратами, кормами, пестицидами та агрохімікатами, насінням і садивним матеріалом, добовим молодняком свійської птиці, засобами зв’язку та телекомунікацій, в тому числі мобільними телефонами, смартфонами, планшетами, ноутбуками та іншими товарами, що відтворюють та передають інформацію, за умови забезпечення персоналу (зокрема захист обличчя та очей) та відвідувачів засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, у тому числі виготовленими самостійно, перебування в приміщенні не більше одного відвідувача на 10 кв. метрів торговельної площі, а також дотримання інших санітарних та протиепідемічних заходів;

- провадження діяльності з надання фінансових послуг, діяльності фінансових установ і діяльності з інкасації та перевезення валютних цінностей, а також медичної практики, діяльності з виготовлення технічних та інших засобів реабілітації, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів, діяльності з продажу, надання в оренду, технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, періодичних випробувань автотранспортних засобів на предмет дорожньої безпеки, сертифікації транспортних засобів, їх частин та обладнання, технічного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій, діяльності з підключення споживачів до Інтернету, поповнення рахунків мобільного зв’язку, сплати комунальних послуг та послуг доступу до Інтернету, ремонту офісної та комп’ютерної техніки, устаткування, приладдя, побутових виробів і предметів особистого вжитку, надання послуг хімчистки, поштової та кур’єрської діяльності, будівельних робіт, робіт із збирання і заготівлі відходів, діяльності кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг за умови забезпечення персоналу (зокрема захист обличчя та очей) та відвідувачів засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, у тому числі виготовленими самостійно, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів;

- торговельної діяльності та діяльності з надання послуг громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень за умови забезпечення персоналу (зокрема захист обличчя та очей) та відвідувачів засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, у тому числі виготовленими самостійно, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів;

- діяльності закладів розміщення, в яких проживають медичні працівники та особи в обсервації, а також інші особи відповідно до рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій".

Отже, для того щоб ФОП-єдинник мав можливість скористатися звільненням від єдиного податку на один місяць - квітень 2020 року йому слід:

  • здійснювати діяльність виключно в Івано-Франківську, про що він мав зазначити в реєстраційних документах як платник єдиного податку (перевірити реєстраційні дані можна у витягу з реєстру платників єдиного податку)

  • зупинити діяльність відповідно до вимоги Постанови КМУ N 211 (у реєстрі платників єдиного податку повинні бути вказані відповідні КВЕД, які можна перевірити в електронному кабінеті платника податку)

  • подати до 01.07.2020р. в податкову заяву довільної форми щодо застосування цієї пільги із зазначенням виду діяльності та місця здійснення діяльності.

Нагадаємо, що на 2020 рік місячний фіксований розмір єдиного податку для підприємців, що здійснюють діяльність в Івано-Франківську, становить:

І група - 210,20 грн.

ІІ група - 708,45 грн.

Саме така сума єдиного податку буде звільнена від сплати окремих ФОП-єдинників, інші ж єдинники повинні платити єдиний податок відповідно до чинного законодавства.

Хочемо також нагадати, що відповідно до п. 293.7 Податкового кодексу України у разі здійснення платниками єдиного податку І та ІІ груп господарської діяльності на територіях більш як однієї сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку (І група - 10% прожиткового мінімуму, ІІ група - 20% мінімальної зарплати).

Підприємці на єдиному податку ІІІ групи сплачують єдиний податок як і раніше, застосовуючи обрану ними ставку єдиного податку 3% або 5% від отриманого доходу.

Стосовно сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ) у період карантину, пам'ятаємо про дію норми щодо звільнення підприємців від сплати ЄСВ за себе за березень та квітень 2020 року без подання жодних заяв в податкову. Про звільнення від ЄСВ детальніше можна прочитати на нашому сайті тут: http://vektor.if.ua/articls/2011-10-18-14-34-15/498-esvfop2020  

 

Матеріал підготувала Ольга Брегін, сертифікований аудитор, ІАВ, директор ТОВ "Аудиторська компанія "Вектор аудиту", голова Спілки бухгалтерів Прикарпаття.

 

Підпишіться на актуальні новини для бухгалтерів від Вектор Аудиту Ваше Ім'я Ваш еМейл