ja_mageia

Главная Статті, документи Статті, огляди Новий порядок обліку платників єдиного внеску: що змінилось?
Вконтакте FACEBOOK Вконтакте Вконтакте
Новий порядок обліку платників єдиного внеску: що змінилось?
22.12.14 09:56

19 грудня 2014 року набув чинності Наказ Міністерства фінансів України "Про затвердження Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та Положення про реєстр страхувальників" №1162 від 24.11.2014. Що змінилося в питаннях обліку платників ЄСВ, розглянемо далі.

В новому Порядку обліку платників єдиного внеско чітко визначено, що облік ведеться органами Державної фіскальної служби за:

  • кодами з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України - для платників, які включаються до такого реєстру (юридичні особи та відокремлені підрозділи);
  • реєстраційними номерами облікових карток платників податків або серією та номером паспорта - для фізичних осіб, які мають відмітку у паспорті про право здійснення платежів за серією та номером паспорта;
  • реєстраційними (обліковими) номерами платників податків, які присвоюються інвесторам (операторам) за угодою про розподіл продукції, дипломатичним представництвам і консульським установам іноземних держав.

Окремий розділ в новому Порядку присвячено особами, що не підпадають під дію Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" №755 від 15.05.2003. Визначено, що особи, які займаються незалежною професійною діяльністю, повинні подати заяву за формою 1-ЄСВ протягом 10-ти календарних днів після державної реєстрації незалежної професійної діяльності. Так само у разі зміни будь-яких даних про особу, що не підпадає під дію Закону №755, вона повинна подати заяву за формою 1-ЄСВ протягом 10-ти календарних днів з позначкою "Зміни".

Довідка про відсутність заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску за формою 3-ЄСВ видається платнику єдиного внеску при закритті його діяльності після проведення позапланової документальної перевірки платника єдиного внеску. Така довідка видається відповідальній особі платника безпосередньо у фіскальному органі, але не пізніше 3-го робочого дня, що настає за днем реєстрації довідки у фіскальному органі. Після закінчення 3-денного строку довідка направляється поштою за місцезнаходженням платника.

Також зазначено, що відомості про платника єдиного внеску зберігаються в реєстрі страхувальників протягом 5-ти років з дати зняття його з обліку.

З повним текстом Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування можна ознайомитись тут.

З повним текстом Положення про реєстр страхувальників можна ознайомитись тут.

 

Олеся Галько, консультант з бухгалтерського обліку та оподаткування ТОВ "Аудиторська компанія "Вектор аудиту"

 

Підпишіться на актуальні новини для бухгалтерів від Вектор Аудиту Ваше Ім'я Ваш еМейл