ja_mageia

Главная Статті, документи Статті, огляди Подайте заяву про вибір квартального звітування з ПДВ!
Вконтакте FACEBOOK Вконтакте Вконтакте
Подайте заяву про вибір квартального звітування з ПДВ!
19.12.14 17:22

Нагадуємо, що для вибору квартального звітування з ПДВ необхідно подати відповідну заяву разом з декларацією за грудень/четвертий квартал. Хто має право звітувати квартально і що для цього необхідно зробити, читаємо далі.

Згідно п. 202.2 Податкового кодексу України платники єдиного податку (які є платниками ПДВ), а також ті платники, що мають право на застосування нульової ставки податку на прибуток відповідно до підпупнкту "б" пункту 154.6 ПКУ, мають право обрати квартальний звітний період для звітування з податку на додану вартість.

Згідно п.3 розділу ІІ Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України №966 від 23.09.2014р. для цього необхідно подати заяву про вибір квартального звітного періоду разом з декларацією за останній податковий період календарного року до органу Державної фіскальної служби. Тобто для тих платників ПДВ, хто звітує щомісяця, заяву потрібно буде подати разом з декларацією за грудень, а для тих, хто уже звітує поквартально, - з декларацією за IV квартал 2014 року.

Якщо платник податку разом з декларацією за наслідками останнього звітного періоду календарного року не подав до контролюючого органу, у якому перебуває на обліку, указану вище заяву, такий платник податку зобов'язаний з першого податкового періоду наступного календарного року застосовувати місячний звітний період.

 

Олеся Галько, консультант з бухгалтерського обліку та оподаткування ТОВ "Аудиторська компанія "Вектор аудиту"

 

Підпишіться на актуальні новини для бухгалтерів від Вектор Аудиту Ваше Ім'я Ваш еМейл