ja_mageia

Главная
Вконтакте FACEBOOK Вконтакте Вконтакте
Відбувся круглий стіл на тему «Які новини законодавства принесло літо»
27.09.13 09:18

25 вересня 2013 року ГО «Спілка бухгалтерів Прикарпаття» провела круглий стіл на тему «Які новини законодавства принесло літо».

Під час круглого столу обговорювалися зміни, що були внесені до Податкового кодексу, а також актуальні питання з оподаткування, бухгалтерського обліку та звітності.

Головою Спілки бухгалтерів Прикарпаття Ольгою Брегін було роз’яснено широке коло новин законодавства, зокрема запровадження трансфертного ціноутворення для контрольованих операцій, розглянуто зміни у розмірах граничних сум готівкових розрахунків та штрафи за їх порушення. Також обговорено введення податку на нерухоме майно для фізичних осіб, новий спосіб бюджетного відшкодування та податкові різниці.

Було наголошено, що з 1 січня 2013 року штрафні санкції за порушення граничних розмірів розрахунків (10 тис. грн. та 150 тис. грн.) застосовуються до підприємців незалежно від обраної системи оподаткування.

Обговорено введення податку на нерухоме майно для фізичних осіб з 2014 року. Звернено увагу, що всім потенційним платникам варто до 31 грудня 2013 року звернутися до органу доходів і зборів за місцем взяття на облік для звірки інформації про власне нерухоме майно.

Бухгалтер-експерт Ірина Хитровська розповіла про зміни в адмініструванні єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (ЄСВ), а саме, що органами Міністерства доходів і зборів відкрито в держказначействі нові рахунки для зарахування коштів. Наголошено, що дані рахунки будуть дійсними з жовтня. Також учасниками круглого столу обговорено практичні проблеми, що виникали при нарахування ЄСВ на допомогу в зв’язку з вагітністю і пологами та відображенням їх в звітності.

Помічник аудитора Олеся Галько повідомила про зміни в Податковому кодексі щодо запровадження утилізаційного збору, а також надала роз’яснення щодо його платників і неплатників та розміру ставок.

Під час круглого столу Спілка бухгалтерів Прикарпаття поповнилася новими сертифікованими членами. Головним бухгалтерам, бухгалтерам та кільком випускникам бухгалтерських курсів при СБП Ольга Брегін урочисто вручила сертифікати про членство у Спілці.

Учасники круглого столу мали змогу отримати відповіді на запитання, які виникають в бухгалтерській практиці та поділитися своїм досвідом з колегами.

Голова Спілки бухгалтерів Прикарпаття Ольга Брегін обрана до складу громадської ради при Головному управлінні Міндоходів в Івано-Франківській області, в зв’язку з чим учасникам круглого столу було запропоновано подавати пропозиції та зауваження з питань реалізації податкової політики в області.

Вікторія Твердохліб, координатор заходів Спілки бухгалтерів Прикарпаття

 

Підпишіться на актуальні новини для бухгалтерів від Вектор Аудиту Ваше Ім'я Ваш еМейл