ja_mageia

Главная Семінари і тренінги Новое Завершився семінар на тему «Захист інтересів платників податків»
Вконтакте FACEBOOK Вконтакте Вконтакте
Завершився семінар на тему «Захист інтересів платників податків»

Aудиторською компанією «Вектор аудиту» (м. Івано-Франківськ) 30 жовтня 2009 року було проведено виїзний семінар для головних бухгалтерів у м. Львові.

Семінар відбувся у конференц-залі Львівської торгово-промислової палати. У семінарі взяли участь головні бухгалтера відомих в регіоні підприємств, таких як ТОВ «3 Бетони», ТОВ «Снєжка», ВАТ «Івано-Франківський арматурний завод», ТзОВ "Ч.А.С.", Страхова компанія «Галицька», ТОВ «ЖЕО-Каскад» та багато інших.


Практикуючий юрист-адвокат Брич Йосип поділився з учасниками власним досвідом стосовно взаємодії з контролюючими органами. Йосип навчив бухгалтерів як законним способом недопускати перевіряючих до перевірок підприємств, в яких випадках контролюючі органи мають право вимагати надання оригіналів чи копій документів, яким чином можна уберегти комерційну таємницю підприємства.

Зокрема, було чітко розкрито питання конфіденційної інформації. Важливим є те, що юридичні особи мають право самостійно вирішувати, яка інформація належить до категорії конфіденційної, а отже можуть спокійно відмовити у наданні будь-яких документів за інформаційними запитами державних органів.


 Також, були вичерпно роз’яснені всі питання стосовно того, як потрібно поводитись у ситуації коли органи служби безпеки України вимагають від підприємства ті чи інші документи та інформацію. Розглянуто відповідні положення Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність», які стосуються вищезазначеної ситуації, роз’яснено, як їх необхідно застосовувати на практиці.

alt

Аудитор Брегін Ольга розповіла про останні зміни в області ПДВ, податку на прибуток та ПДФО. Було проведено аналіз останніх розпоряджень Кабінету Міністрів України, особливі вимоги Кабміну стосовно включення до податкового кредиту податкових накладних. Зокрема, було чітко визначено, які розпорядження Кабінету Міністрів України втратили чинність, а які є діючими на даний час. Також, було розглянуто та внесено ясність в питання стосовно ведення електронних реєстрів податкових накладних.

Стосовно ПДФО було піднято питання оподаткування заробітної плати нерезидентів, яке викладено в Листі ДПА від 22.09.2009 р.

alt

Під час обговорення вищезазначеного питання виникла дискусія між учасниками семінару, стосовно розуміння та трактування його ДПА, оскільки положення, які викладено в згаданому листі податкової, суперечать з загальноприйнятими позиціями та попередніми роз’ясненнями ДПА.


У зв’язку, з ситуацією, яка склалася, аудиторською компанією «Вектор аудиту» було прийнято рішення підготувати ґрунтовне та чітке роз’яснення цього питання. Роз’яснення буде надано учасникам семінару, а також буде розміщено в статтях на нашому сайті.

alt

Головні бухгалтера мали можливість поділитись власним досвідом спілкування з працівниками податкової, з приводу надання відповіді на запити податкової, подолання черг в Івано-Франківській податковій інспекції. На завершення семінару психолог-консультант Петранюк Андрій навчав бухгалтерів як долати конфлікти, як боротися зі стресом, продемонстрував кілька технік релаксації.


Також, аудиторська компанія «Вектор аудиту», подбала про можливість неофіційного спілкування колег, по завершенні семінару всі учасники змогли невимушено поспілкуватись за вечерею.

alt

alt

Під час проведення семінару, директор аудиторської компанії «Вектор аудиту» Брегін Ольга, оголосила про намір створення Асоціації бухгалтерів Прикарпаття. ЇЇ ініціатива була з захопленням підтримана учасниками семінару.

Брегін Ольга: «На сьогоднішній день головні бухгалтера мають об’єднуватись для захисту своїх інтересів. Асоціація професіоналів дасть нам змогу обмінюватись безцінним досвідом у спілкуванні з контролюючими органами та вирішенні складних ситуацій у випадках неоднозначного трактування перевіряючими податкового законодавства».

alt

Аудиторська компанія «Вектор аудиту» здійснює активну роботу для якнайшвидшої організації Асоціації бухгалтерів Прикарпаття, про організацію першого круглого столу членів Асоціації буде доведено до відома усім бухгалтерам підприємств та організацій Івано-Франківської області.


Відгуки учасників семінару:


Людмила Соловей, генеральний директор ТОВ "Снєжка". 


 

«Хочу подякувати за запрошення та організацію заходу, де ми отримали масу позитивних емоцій та цінної інформації. Це саме те, чого нам бухгалтерам не вистачає. Я себе не викреслюю з "партії бухгалтерів", оскільки і надалі, за родом своєї роботи, тісно пов'язана з бухгалтерією».

 

 


Ірина Марчук, головний бухгалтер, приватний підприємець (будівництво).
"Узявши участь в семінарі на тему: «Захист інтересів платників податків» організований АК «Вектор аудиту» я отримала досить великий об'єм корисної інформації. Працюючи бухгалтером дуже часто стикаюся з явними намірами ДПІ в м. Івано-Франківську змусити подавати звітність, яка влаштовує вищезазначену структуру, а не відповідає дійсності ( зокрема: занижувати податковий кредит, зменшувати валові витрати), а також надавати інформацію чи ксерокопії документів, які вони не мають права вимагати. Завдяки цьому семінару я дізналася про методи захисту своїх інтересів не тільки від лекторів, а й від інших бухгалтерів, з якими я познайомилась під час проведення семінару.

Також отримала позитивні емоції від спілкування з людьми, що розділяють і розуміють мої проблеми.

З радістю вітаю створення «Асоціації бухгалтерів Прикарпаття» і з нетерпінням чекаю нових зустрічей."

 


Алла Дудра, головний бухгалтер ТзОВ "Геліконт".
"Вдалося і дізнатись багато корисного, і познайомитись з цікавими людьми, і гарно відпочити, адже не секрет, що відпочити при нашій професії вдається не часто. Тим приємніше було провести час в невимушеній атмосфері. А матеріали семінару мені знадобилися дуже швидко - у відповіді на запит від податкової міліції скористалась порадою практикуючого адвоката Й. Брича, який виступав на семінарі, аналізував разом з нами різні ситуації та надав роздатковий матеріал, яким я і скористалась. Також цікавими і корисними були виступи аудитора Ольги Брегін та практикуючого психолога А. Петранюка.Так що дякую організаторам семінару і маю надію на подальшу співпрацю!"


 

 

Підпишіться на актуальні новини для бухгалтерів від Вектор Аудиту Ваше Ім'я Ваш еМейл