ja_mageia

Главная
Вконтакте FACEBOOK Вконтакте Вконтакте
Відбувся майстер-клас із писанкарства
16.04.14 09:11

Писанка – це неповторне  багатство… Його треба берегти, як безцінний скарб! Нам слід пишатися ним перед світом! Олександр Довженко

В очікуванні свята члени Спілки бухгалтерів Прикарпаття вирішили опанувати давнє мистецтво писанкарства.

Писанка - це не просто розвага, це перш за все оберіг. За своєю будовою і функцією яйце є іде­альною мініатюрною будовою Всесвіту. Символи, які наносять на яйця, мають своє значення, вони програмують на щастя, урожай чи щось інше, залежно від символу.

Цікаво що:

- Єдиний у світі музей писанки збудовано в місті Коломия. Частиною музею є пам'ятник писанці, висота якого сягає 13,5 метрів.

- У канадському місті Веґревілі, провінції Альберта, велику частину населення якого становлять канадські українці, за проектом художника Павла Цимбалюка створено дванадцятиметровий пам'ятник українській писанці, що за розміром дорівнює триповерховому будинкові. Пасхальне яйце з алюмінію створене в 1974 році. Щороку в цьому містечку відбувається Український фестиваль писанки;

- В селі Доброгостів  на Львівщині знаходиться пам'ятний знак українській писанці.

Братися писати писанки слід лише з чистими руками та помислами. Мовляв, руки слід помити не лише з гігієнічних причин, а щоб змити негативну енергію. Ну і, звісно, за справу потрібно сідати з хорошим настроєм, забути всі незгоди, пробачити образи і відкинути погані думки. Тільки очищена від всього зайвого свідомість людини здатна відчувати і творити.

Тож учасники майстер-класу під звуки автентичних мелодій, мерехкотіння запалених свічок, з чистими помислами і творчим настроєм почали творити писанки.

Спочатку здалось, що справа ця складна, і під силу лише тому, хто гарно малює. Однак в процесі опанування цього мистецтва учасники відчули, що писанку пишуть не руки, а душа!

 По завершенню майстер - класу кожен його учасник тримав у своїх руках власне творіння – писанку-оберіг і щиро повірив, що вона принесе родині взаєморозуміння, щедрість, чистоту почуттів, здоров’я, і добробут.

Члени Спілки бухгалтерів Прикарпаття висловлюють щиру подяку майстрині творчої майстерні «Баобаб» Зоряні Мартинюк. Саме завдяки їй кожен учасник зміг долучитись до відродження українських традицій та опанувати мистецтво писанкарства.

Вікторія Твердохліб, координатор заходів Спілки бухгалтерів Прикарпаття

 

 

 

 

Підпишіться на актуальні новини для бухгалтерів від Вектор Аудиту Ваше Ім'я Ваш еМейл