ja_mageia

Главная Статті, документи Статті, огляди Не подав звіт з ЄСВ? Чекай штраф!
Вконтакте FACEBOOK Вконтакте Вконтакте
Не подав звіт з ЄСВ? Чекай штраф!
17.06.14 11:23

Кожне підприємство на своєму шляху може стикнутися з проблемою неподання, несвоєчасного подання, або подання за  не встановленою формою звітності. Тоді виникає питання, чи будуть і які саме санкції застосовуватимуться. Роз’яснення ДПІ в м. Івано-Франківську на запит Спілки бухгалтерів Прикарпаття читайте далі.

Спілка бухгалтерів Прикарпаття подала наступний запит:

Ситуація:

Підприємство не подало «Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів(дод.4)» за січень 2014 року.

У бухгалтерському обліку нарахування заробітної плати та єдиного соціального внеску за січень здійснено, заробітна плата виплачена, єдиний соціальний внесок за січень сплачено.

Запитання :

1) Які санкції за неподання даного звіту?

2) Як розуміти у даній ситуації норму пункту 3 частини одинадцятої статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI:

за донарахування територіальним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску накладається штраф у розмірі 5 відсотків зазначеної суми за кожний повний або неповний звітний період, за який донараховано таку суму, але не більш як 50 відсотків суми донарахованого єдиного внеску

Чи означає це 5% штрафу за кожний місяць неподання «Звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів(дод.4)» за січень 2014 року і як розраховуватиметься даний штраф при поданні, наприклад, даного звіту за січень 2014 року у травні 2014 року?

Відповідь органів Міністерства доходів і зборів (витяг):

... Відповідно до частини 1 ст.26 Закону України від 8 липня 2010 року №2464- VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі - Закон №2464) за неподання, несвоєчасне подання, подання не встановленою формою звітності щодо єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) посадові особи платників ЄВ несуть адміністративну відповідальність.

Згідно ст. 165 прим.1 Кодекс України про адміністративні правопорушення від 7 грудня 1984 року № 8073 – Х зі змінами та доповненнями неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо ЄВ – тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від 20 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340грн до 510грн).

Повторне за рік вчинення таких дій особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню – тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від 30 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. (від 510грн до 680грн)...

Свою позицію щодо 5% штрафу за кожен місяць прострочення нарахування єдиного соціального внеску у Звіті органи Міністерства доходів і зборів не виклали письмово в офіційній відповіді.

За матеріалими, наданими ГО "Спілка бухгалтерів Прикарпаття"  13.06.2014 року.

 

Підпишіться на актуальні новини для бухгалтерів від Вектор Аудиту Ваше Ім'я Ваш еМейл