ja_mageia

Як зареєструвати ТОВ?
25.03.13 11:09
alt
Якщо ви вирішили відкрити власну справу, то вам потрібно визначитися, яким саме чином ви її легалізуєте. Природно, реєстрація підприємства на сьогодні в Україні – справа досить таки клопітка та  потребує певних часових та матеріальних затрат. Якщо ви бажаєте зробити її простішою та швидкою, рекомендуємо довірити реєстрацію вашого підприємства нам.
 
Однак, якщо ви завжди звикли слідувати принципу: «краще, ніж я, не зробить ніхто», ви можете здійснити реєстрацію підприємства самостійно. Звичайно, для цього потрібно мати вільний час і значне терпіння, щоб витримати процедури заповнення різних документів і численні черги.
       На сьогодні одним з найпростіших варіантів оформлення бізнесу є реєстрація Товариства з обмеженою відповідальністю. На відміну від інших організаційно-правових форм реєстрація ТОВ дозволить вам досить швидко отримати весь необхідний пакет документів для початку діяльності.
       Переваги і особливості ТОВ в наступному:
1) Засновниками та учасниками ТОВ можуть бути як фізичні та юридичні особи, так і резиденти та нерезиденти України.
2) Максимальна кількість учасників може бути 100 осіб.
3) Учасники  товариства  несуть  відповідальність  в  межах   їх вкладів.
4) Розмір статутного капіталу ТОВ не обмежується.
5) Статутний  капітал  товариства  з  обмеженою відповідальністю підлягає сплаті учасниками товариства до закінчення першого року з дня державної реєстрації товариства.
6) Чинне законодавство не забороняє реєстрацію ТОВ з одним учасником. Тому ви можете не боятись відкривати бізнес самостійно, якщо вам не потрібні інші партнери.
       
        Отже, якщо ви вирішили заснувати товариство з обмеженою відповідальністю,все потрібно робити поетапно.
       У першу чергу варто визначитися з назвою фірми. Для того щоб переконатись, що назва вашого товариства унікальна та немає аналогів рекомендуємо здійснити пошук на веб-сайті Єдиного державного реєстру (http://irc.gov.ua).
       Після  етапу вибору підходящої назви фірми, вам слід визначитися з кількістю учасників тавизначити розмір статутного капіталу ТОВ і співвідношення часток учасників.
      Межі розміру статутного капіталу не регламентуються. Важливо, щоб Засновники внесли свої внески в статутний капітал підприємства протягом першого року його діяльності. Розподіляючи частки в статутному капіталі ТОВ,  варто знати, що вплив на діяльність підприємства буде (будуть) мати лише Учасник (-ки), який (-і)  володіє (ють) більш як 60% голосів (частки).
       Далі вам необхідно визначити перелік основних видів діяльності, згідно з КВЕД. Для цього ви можете скористатись сервісом управління статистики (http://kved.ukrstat.gov.ua/KVED2010/kv10_i.html) .
      Наступний етап - визначаємо місцезнаходження (юридичну адресу) підприємства. Це може бути місце проживання одного з учасників або адреса фактичного знаходження офісу підприємства. При другому варіанті вам доведеться пред’явити державному реєстратору договір оренди офісу та копію документів, що підтверджують право власності орендодавця на приміщення.
       Після того, як ви успішно пройдете попередні етапи та зберете необхідну інформацію, слід приступити до підготовки статутних документів. Вам доведеться оформити статут ТОВ і протокол загальних зборів Засновників ТОВ (рішення про заснування).
      Щоб точно знати, що являють собою вищеперелічені документи, або, щоб бути впевненим, чи правильно ви підготували папери до здачі, а також переконатися в правильності їх форми, можна знайти відповідні шаблони на офіційному веб-сайті  міста Івано-Франківськ в розділі ЦНАП (центр надання адміністративних послуг) http://www.mvk.if.ua/zaginf.  
        Підготувавши та підписавши статути і протокол, ви можете приступати безпосередньо до реєстрації ТОВ.
     
Для проведення державної реєстрації товариства з обмеженою відповідальністю вам необхідно особисто подати державному реєстратору такі документи:
1) заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації юридичної особи (форма №1);
2) протокол загальних зборів учасників про створення товариства, затвердження статуту та призначення керівника;
3) статут (прошитий та пронумерований) - 2 примірники;
4) документи, що підтверджують структуру власності засновників - юридичних осіб, які дають змогу встановити фізичних осіб - власників істотної участі цих юридичних осіб (витяг з ЄДР);
5) документ про підтвердження реєстрації засновника - іноземної юридичної особи (витяг із торговельного, банківського або судового реєстру, легалізований у встановленному порядку);
6) документ, що засвідчує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації юридичної особи. 
Документи, що подаються для перевірки відомостей, наведених у реєстраційній картці:
1) копії паспортів керівника, учасників (стр.1,2 місце проживання) та довідок про їх ідентифікаційні номери.
2) підтвердження місцезнаходження товариства (договір оренди, лізингу, купівлі-продажу тощо) та копія документа, що засвідчує право власності на приміщення.
     Нагадаємо, що Реєстраційна палата в м. Івано-Франківськ знаходиться за адресою: вул. Незалежності, 9, Центр надання адміністративних послуг (другий поверх). З метою економії часу та уникнення виснажливого очікування в чергах, радимо вам зареєструватися на прийом до державного реєстратора у зручний для вас час у електронній черзі http://www.cnap.if.ua.
     
У процесі реєстрації ТОВ, ви отримаєте наступні документи:
1) Виписка про державну реєстрацію товариства з обмеженою відповідальністю;
2) Затверджений реєстратором статут підприємства;
3) Довідка з управління статистики про внесення до ЄДРПОУ;
4) Повідомлення з ПФ про взяття на облік платника ЄСВ;
    Після отримання необхідних документів вам залишається виготовити печатку та відкрити рахунок в банку.При відкритті банківського рахунку, вам буде необхідно завірити у нотаріуса банківські картки із зразками підпису директора. Для даної процедури нотаріус вимагає Витяг з держреєстру. Даний витяг можна отримати в реєстраційній палаті, сплативши держмито та подавши відповідний запит на видачу витягу з ЄДР.
      На цьому клопітка процедура реєстрації вашого підприємства закінчується. Пройшовши всі «дев’ять кіл пекла» та зібравши  необхідні документи ви сміливо можете розпочинати свою діяльність.
     Якщо ж у вас виникнуть труднощі з реєстрацією підприємства або вам дорогі ваш час та нерви, ми готові допомогти та підтримати вас у будь-якій ситуації.
 

Підпишіться на актуальні новини для бухгалтерів від Вектор Аудиту Ваше Ім'я Ваш еМейл