ja_mageia

Главная Статті, документи Статті, огляди Внесення готівки на рахунок підприємцем на єдиному податку
Вконтакте FACEBOOK Вконтакте Вконтакте
Внесення готівки на рахунок підприємцем на єдиному податку
03.01.13 13:51

altВідповідно до пп.1 п.292.1 ст.292 ПКУ доходом фізичної особи – підприємця-платника єдиного податку є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначений п. 292.3  ст. 292 ПКУ.

Кошти, які надійшли на розрахунковий рахунок, який відкрито фізичною особою для здійснення підприємницької діяльності, включаються до доходу фізичної особи–підприємця – платника єдиного податку, з  врахуванням вимог статті 292 ПКУ.

Разом з тим, якщо фізична особа – підприємець вносить на свій поточний рахунок у банку, відкритий для здійснення підприємницької діяльності, готівку, яка на момент внесення уже була відображена у Книзі, то в платіжному дорученні зазначається призначення платежу – виручка за певний період. Таким чином, зазначена виручка повторно не включається до доходу платника  єдиного податку. 

При цьому сума коштів, внесених на поточний рахунок за певний період, не повинна перевищувати суму доходу, відображену в Книзі за відповідний період. 

Детальніше в Узагальнюючій податковій консультації щодо порядку визначення складу доходів суб’єктів господарювання - фізичних осіб– платників єдиного  податку, затвердженій наказом ДПСУ від 24.12.2012р. №1183

 

Підпишіться на актуальні новини для бухгалтерів від Вектор Аудиту Ваше Ім'я Ваш еМейл