ja_mageia

Главная Семінари і тренінги Новое Відбувся круглий стіл на тему: "Актуальні питання оподаткування та звітності"
Вконтакте FACEBOOK Вконтакте Вконтакте
Відбувся круглий стіл на тему: "Актуальні питання оподаткування та звітності"
27.05.14 09:59

26 травня 2014 року Спілка бухгалтерів Прикарпаття провела круглий стіл на тему: "Актуальні питання оподаткування та звітності" за участю представників державних контролюючих органів. 

На заході була присутня представник ДПІ в м.Івано-Франківську начальник інформаційно-комунікаційного відділу Галина Іванівна Яремко, яка ознайомила учасників круглого столу з новинами податкового законодавства, зокрема:

  • введено ставку ПДВ у розмірі 7% (на імпорт і при реалізації лікарських засобів і товарів медичного призначення),

  • ввезення на територію України та вивезення товарів, сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 150 євро, є об'єктом обкладання ПДВ,

  • з 01 липня 2014р. діятиме прогресивна шкала оподаткування пасивних доходів тощо.

До участі в круглому столі була запрошена також Наталія Емілівна Фуцич начальник інспекції Івано-Франківського обласного центру зайнятості. Завдяки її доповіді учасники круглого столу дізнались, що таке «квота» і як вона розраховується, який існує перелік квотних працівників. Якщо роботодавець відмовив у прийнятті на роботу квотних працівників, то у разі необґрунтованої такої відмови накладається штраф у розмірі 2-х мінімальних заробітних плат за кожну таку відмову. Цікавою є та інформація, що за неподання звітності про прийняття на роботу квотних працівників та наявність відповідних вакансій штраф не передбачений. Окреме питання було присвячено компенсаціям роботодавцям єдиного соціального внеску, які передбачені Порядком компенсації роботодавцям частини фактичних витрат, пов'язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування №153 від 13.03.2013 року.

У заході також брали участь представники Івано-Франківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, зокрема заступник директора Фонду Андрій Васильович Магас та начальник відділу по взаємодії з роботодавцями, громадськістю, організаційної та кадрової роботи Дмитро Миколайович ЮхменкоВони ознайомили слухачів з нормативом з працевлаштування інвалідів, який визначається в залежності від середньоспискової чисельності працівників, а також з порядком його розрахунку. Прийняття на роботу інвалідів здійснюється на вакантне або на новостворене робоче місце, спеціально обладнане для такого працівника на основі медичної довідки. Усі витрати, що пов’язані зі створенням спеціального робочого місця, відшкодовуються Фондом соціального захисту інвалідів при наявності підтверджуючих документів. Також учасники круглого столу дізнались про можливість отримати безвідсоткову позику на 3 роки в сумі до 90 000 грн.  на створення такого робочого місця.

Головний інспектор відділу митних платежів Івано-Франківської митниці Міндоходів Ігор Миколайович Курус звернув увагу пристуніх на порядок розрахунку митної вартості товарів відповідно до Митного кодексу України та про присвоєння товарам коду згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності.

 Практичним досвідом з питань визначення митної вартості, митного декларування та інформацією про шляхи зниження ризиків коригування митної вартості поділився директор ТОВ "ТЕП" Ярослав Гушпіт.

Під час круглого столу велись активні обговорення питань, що розглядались, а сам захід вийшов досить насичений інформацією, тому кожен присутній виніс з нього щось корисне для своєї роботи.

Фінальною частиною заходу стало вручення Головою Спілки бухгалетрів Прикарпаття Ольгою Брегін сертифікатів про членство у Спілці новоприйнятим учасникам, а також запрошення всіх присутніх на найбільш очікуваний захід цього року - День бухгалтера, який обіцяє стати втіленням найсміливіших та найнеординарніших ідей активних членів Спілки.

Ірина Баришкевич, учасниця круглого столу.

  

  

 

 

 

 

Підпишіться на актуальні новини для бухгалтерів від Вектор Аудиту Ваше Ім'я Ваш еМейл